Filozófia

MInden ember, akivel dolgom volt életem során, Mesteremnek tekintem. Tanítani és tanulni jöttek csakúgy, mint mindannyian. Pár bölcs kiemelkedik közülük, akikre mindig hálás szívvel gondolok, mert nagy fordulatokhoz segítettek hozzá. Az egyik ilyen Mester ráébresztett arra, mennyire fontos a materiális világban is megtalálni az egyensúlyt. Nem elég, ha csak a spirituális, lelki fejlődésemmel törődöm, hisz földi életünk egyik része sem elhanyagolható. Nem véletlenül vagyunk itt.

Ennek tükrében osztom meg veletek mesterem tanítását kiegészítve saját gondolataimmal.

Életünk négy fő pilléren nyugszik, melyekben rendet kell tennünk ahhoz, hogy elérjük a teljes testi, lelki, szellemi egyensúlyt. Ezek az alábbiak:

Spirituális, szellemi és érzelmi kommunikáció. Talán ez a pont a legfontosabb mind közül. Spiritualis    szinten életünkhöz való alapvető hozzállásunkat jellemezze a hála. Hála életünkért, a tapasztalás és tanulás lehetőségéért,  az élet ezernyi csodájának megéléséért. Fontos, hogy szívünkben tiszta szeretettel éljük meg a jelen pillanatát. Szellemi létezésünk célja felismerni, hogy létezésünk végtelen. Földi életünk minden egyes tapasztalata egy- egy tanítás és lehetőség arra, hogy fejlődjünk. Tudatosítsuk ezt! Érzelmi síkon legfőbb feladatunk megtanul szeretni és elfogadni életünket, örömmel élni a mindennapokat, elfogadni magunkat és másokat ítélkezés nélkül, valamint törekedni arra, hogy harmóniát és szeretetet teremtsünk magunk körül a világban. A megbocsájtás képessége az egyik alapja lelki békénknek. Törekedjünk arra, hogy megbocsássunk magunknak és mindenkinek, aki valaha fájdalmat okozott nekünk. Gondoljunk rájuk úgy, mint tanítóinkra. Ők olyan kommunikációs eszközzel éltek, amilyen spirituális, lelki, szellemi szinten voltak. Nem voltak képesek másra. Így hát bocsássunk meg nekik, hogy a harag érzése ne mérgezzen minket többé. "A türelem gyakorlásához tulajdonképpen ellenség szükséges. Ellenségünk tettei nélkül nincs lehetőség arra, hogy kialakuljon bennünk a türelem és tolerancia. Normális esetben barátaink nem teszik próbára türelmünket; azt csak ellenségeink tehetik meg. Ebből a nézőpontból ellenségünket legnagyobb tanítónknak tekinthetjük, és hálásak lehetünk neki, amiért alkalmat adott a türelem gyakorlására." Dalai Láma
Mi az, ami segít minket mindennek elérésében? Rendszeres meditáció, ima segítségével ráhangolódhatunk magasabb tudatszintünkre. Több út létezik, de talán ez a fajta elmélyülés a leghatákonyabb eszköze annak, hogy életünket harmóniában, tiszta szeretetben éljük.

Az élet minden pillanatában lehetőségünk van arra, hogy válasszunk szeretet és gyűlölet között, ítélet és elfogadás között, rombolás és teremtés között. Rajtunk múlik, mi mellett döntünk. De amint letettük voksunkat, a teremtés megkezdődik. Tehát roppant jelentősége van annak, hogy feltegyük magunknak komolyan a kérdést, hogyan szeretnénk élni, gondolkodni, mi mellett szeretnénk elköteleződni, hogyan akarjuk élni mindennapjainkat. Ez mind a mi döntésünk!

A négy elem szerepe egészségünk fenntartásában.  Nap - Fontos, hogy naponta 30-60 percet           napon töltsünk, feltöltődjünk energiával, D vitaminnal és szervezetünk tisztuljon a tűz energiája által. Ha azonban különféle betegségektől szenvedünk, szervezetünk méreganyaggal van tele, akkor óvatosnak kell lennünk és csak lassan, fokozatosan szabad elérnünk az egy órás napfürdőt. Legjobb, ha a reggeli vagy az esti órákat választjuk erre a célra, semmiképp sem a délidőt! Levegő - Lélegezzünk tudatosan! Napi 20 perc friss, hosszú, mély, ritmikus légzés szervezetünk méregtelenítéséért, energetizálásáért, szellemünk és lelkünk békéjéért, egyensúlyáért, frisseségért, inspirációért, belső tűzért és erőért. A levegő többet jelent számunka éltető oxigénnél. Több ezer évvel ezelőtt az emberek már tudták azt, amit a tudósok most próbálnak bizonyítani; mi szerint a részecskék között végtelen mennyiségű energia létezik, amit az ősi kultúrák pránának, chinek, életerőnek neveztek. E nélkül nincs élet. Víz - Ha csak tehetjük, menjünk a természetbe, kiránduljuk természetes vizekhez, folyókhoz, Balatonhoz, tengerekhez. Fürödjünk benne. És igyunk tiszta vizet! Legjobb a forrásvíz, de ha nem jutunk hozzá, akkor tisztított, ionizált vizet próbáljunk inni. Szervezetünk 70 százaléka víz, nagyon fontos, hogy mindig hidratáljuk! Minden reggel ébredés után a legjobbat akkor tesszük szervezetünkkel, ha két-három pohár vizet megiszunk éhgyomorra. Próbáljuk ki egy hónapon keresztül és fogjuk látni, hogy mennyivel jobban és könnyebben indul a nap! Föld - Sétáljunk a természetben, fogyasszunk minél több bio, enzimekben és ásványi anyagokban gazdag földből származó zöldségeket, gyümölcsöket! Töltsünk napi fél órát a természetben, álljunk a földön mezítláb, vegyük fel a kapcsolatot bolygónkkal, töltődjünk fel a négy elem energiái által!

A sejtek oxigenizációja. A lélegzet jelenti az életet. Minél tudatosabban lélegzünk, annál több oxigénhez és éltető energiához jut minden sejtünk. Szervezetünk oxigenizációját két úton támogathatjuk. A belső út  tehát a tudatos légzés, mely által minden sejtünk megújul és energiával telik meg. A másik út a tudatos napi testmozgás. Minden nap legalább fél órát szánjunk testmozgásra. Válasszunk olyan mozgásformát, ami élvezetet, örömöt okoz! Mindegy mi az, a lényeg, hogy élvezzük! Miközben sejtjeink újjászületnek, friss oxigénnel töltődnek fel, lelkünk is felszabadul, örömmel és boldogággal telik meg! Ha mindennapi meditációnkat tudatos, mély légzéssel kezdjük és legalább húsz percet aktív mozgással töltünk, ezzel elkezdjük életünk pozitív irányú újjászervezését! 

  Sejtszintű táplálkozás. Szervezetünk egészséges működéséhez szükségünk van enzimekre, aminósavakra, zsírsavakra, glükózra, cukorra, vitaminokra, ásványi anyagokra és nyomelemekre. A sejtszintű táplálkozás lényege, hogy szervezetünk minden sejtjét ezekket az alapvetően szükséges elemekkel tápláljuk, ezzel óvjuk, támogatjuk sejtjeink millióinak regenerálását. A sejtszintű táplálkozás nem csak azért jó, mert a szervezet számára a legjobb tápanyagokat biztosítja, de a turmixolás vagy préselés által a szervezet a leghatékonyabban tudja felhasználni és feldolgozni ezeket. Becsüljük meg testünket és adjuk meg számára a legjobbat, hogy az egészséggel és energiával ajándékozzon meg minket a gondoskodásért! Ha kipróbáljuk ezt a táplálkozási formát, hamar rájövünk, hogy hatalmas teret kap kreativitásunk és mennyire egyszerű konyhánk vezetése. Bővebben olvashatsz a különböző tápanyagokról, receptekről a vonatkozó menükben. Célom csupán annyi, hogy felkeltsem érdeklődésedet, hogy aztán bátran kísérletezz és kutass saját és szeretteid örömére!

Egyszerű tehát a boldogság receptje: Szeretet és megbocsájtás, a négy elemmel való kapcsolat, tudatos lélegzés és örömteli testmozgás, s végül szervezetünk számára legtisztább ételek fogyasztása. Kezdd el a változást, hogy megtapasztalhasd a teljes szabadság örömét! Ne félj megtenni az első lépéseket és ne ijedj meg, ha kudarcok érnek. Kudarcok, botlások nélkül nem lennénk emberek, s nem lenne mit tanulnunk! Egy a lényeg, a kitartó törekvés és a belső vágy! Ezek elvezetnek célodig, soha ne add fel!